Msze święte

Lipiec i sierpień

Niedzielna: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 
                     18.00, 20.00

9.00 - w Oborzanach

10.15 - w Mostnie

11.30 - w Barnówku

Dni powszednie:

7.00, 18.00

Spowiedź w czasie Mszy św.

- Kancelaria -

 

W tym tygodniu czynna:

wtorek    15.30 - 17.00

czwartek 15.30 - 17.00

sobota       9.30 - 11.00

 

Ośrodek „Z pomocą rodzinie”

Print Friendly, PDF & Email

civitas

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji osób posługujących w ośrodku. Podczas homilii ksiądz proboszcz Henryk Łącki poruszył niezwykle istotny temat, jakim są współczesne zagrożenia małżeństwa i rodziny. Po Mszy Świętej w Oratorium przy Parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie odbyło się spotkanie inauguracyjne. To wyjątkowe spotkanie uświetnili swoją obecnością kapłani, ksiądz Robert Szumowski - dziekan dekanatu Dębno i proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Dębnie oraz ksiądz Henryk Łącki - proboszcz parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie, 

b_260_0_16777215_00_images_stories_poradnia2.jpg

goście reprezentujący władze samorządowe: pan Piotr Downar - Burmistrz Dębna i pan Paweł Chrobak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Dębnie oraz kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębnie - pani Krystyna Stankiewicz. Ponadto w spotkaniu udział wzięli przedstawicieli dębnowskich stowarzyszeń, przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Szczecinie i w Dębnie oraz osoby zainteresowane działalnością ośrodka. Inaugurację uwieczniła na zdjęciach pani Karolina Sielicka – kierownik redakcji Merkuriusza Dębnowskiego.
Spotkanie odbyło się w kameralnej i miłej atmosferze, przy kawie, herbacie i słodkim bufecie. Oficjalnego otwarcia spotkania i powitania wszystkich gości dokonała koordynator Ośrodka Iwona Franków-Wilczyńska. Następnie Przewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Dębnie Aneta Dobropolska opowiedziała o działalności stowarzyszenia oraz okolicznościach powstania ośrodka. Pani koordynator omówiła program i zakres działalności ośrodka, zaś specjaliści opowiedzieli o swoich profesjach. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy skierowali wiele ciepłych słów w stronę osób posługujących w ośrodku, w tym liczne gratulacje i podziękowania. Na zakończenie ksiądz dziekan Robert Szumowski udzielił błogosławieństwa osobom posługującym w ośrodku, a pani koordynator podziękowała wszystkich gościom za przybycie i zaprosiła do rozmowy przy słodkim bufecie. Uroczystość przebiegła w ciepłej i radosnej atmosferze.

Kilka słów na temat ośrodka…
Ośrodek „Z pomocą rodzinie” w Dębnie jest programem Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Dębnie, mającym na celu niesienie pomocy osobom potrzebującym w sprawach:
- rodzinnych, małżeńskich i wychowawczych
- naturalnego planowania rodziny, ciąży, porodu, połogu i opieki nad noworodkiem
- indywidualnych, dotyczących dorosłych
dzieci i młodzieży
- uzależnień i współuzależnień
- problemów prawnych oraz polubownego rozwiązywania konfliktów

Działalność ośrodka ma charakter konsultacyjno-doradczy. Spotkania ze specjalistami są bezpłatne. Ośrodek nie wymaga żadnych skierowań, ani zaświadczeń. Dyżury pełnić będą wykwalifikowani specjaliści różnych dziedzin:
- Doradcy rodzinni i instruktorzy naturalnych metod planowania rodziny
- Psychoterapeuta
- Socjoterapeuta
- Położna i instruktor szkoły rodzenia
- Doradcy ds. uzależnień i współuzależnieni
- Prawnik
- Mediator
Dyżury specjalistów będą odbywały się we wtorki i czwartki od godziny 17:00 do godziny 19:00 przy parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie. Harmonogram dyżurów jest dostępny w gablotach kościołów oraz na fanpage Civitas Christiana Dębno.
Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby potrzebujące na konsultacje ze specjalistami.

Ośrodek „Z pomocą rodzinie” w Dębnie.

Zapraszamy na dyżury specjalistów
we wtorki i czwartki
od 17:00 do 19:00

przy parafii 
pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie
Pl. Konstytucji 3-go Maja 2
74-400 Dębno

Liturgia dnia

Kliknij i czytaj

Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Ap. Piotra i Pawła

Pl. Konstytucji 3 Maja 2

74-400 Dębno
woj. Zachodniopomorskie, Polska
Telefon: 95 760-27-16
http://www.debno.salezjanie.pl
debno@salezjanie.pl
Konto Parafii: GBS Barlinek o/Dębno

80-8355-0009-0046-8578-2000-0001

Odwiedziło nas

346460
DzisiajDzisiaj9
WczorajWczoraj205
W tym tygodniuW tym tygodniu1285
W tym miesiącuW tym miesiącu3609
OgółemOgółem346460