Msze Święte

W niedzielę i święta: 6.30, 8.00, 9.30 - młodzież, 10.00 - w Oborzanach 10.00 - w Mostnie, 11.30 - w Barnówku, 11.00 - Suma, 12.30 - dzieci, 18.00

W dni powszednie: 6:30, 9:00, 18:00

W I Piątek miesiąca: 6:30, 9:00, 16:30 - dzieci, 18:00, 19:00 - młodzież

SPOWIEDŹ: podczas każdej Mszy św.

Nabożeństwa: 8:30 -  poniedziałek - sobota, 17.30 -  poniedziałek - piątek i niedziela 

Kancelaria

W tym tygodniu czynna:

wtorek: 9.30 - 11.00  i 15.30 - 17.00,  czwartek:  9.30 - 11.00 i 15.30 - 17.00,  

sobotę: 9.30 - 11.00

W sprawach pilnych - pogrzebowych                tel. 502 588 444

W sprawach duszpasterskich -  rezerwacji Mszy Św. 

debno-parafia@salezjanie.pl

 

Kościół

Św. Ap. Piotr i Paweł

Print Friendly, PDF & Email

 

Czytaj więcej...ODPUST W PARAFII
29 czerwca
Uroczystość Patronów

Kościół umieszcza w jednym dniu uroczystość św. Pawła wraz ze św. Piotrem nie dlatego, aby równał go w prymacie z pierwszym następcą Chrystusa. Chodziło jedynie o podkreślenie, że obaj Apostołowie byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, że obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa życie swoje oraz że w Rzymie są ich relikwie i sanktuaria. Najwięcej jednak zaważyła na połączeniu pamiątki obu Apostołów w jednym dniu opinia, dzisiaj uznawana za mylną, że obaj Apostołowie ponieśli śmierć męczeńską w jednym dniu i roku. Już w roku 258 obchodzono święto obu Apostołów razem dnia 29 czerwca, tak na Zachodzie, jak też i na Wschodzie, co by wskazywało na powszechne przekonanie, że to był dzień śmierci obu Apostołów. Taki bowiem był bardzo dawny zwyczaj, że święta liturgiczne obchodzono w dniu śmierci męczenników, a potem także (od w. IV) - wyznawców.

 

Czytaj więcej...

KRONIKA PARAFII ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA W DĘBNIE

Print Friendly, PDF & Email

Czytaj więcej...KRONIKA PARAFII ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA W DĘBNIE 1945 – W miarę opracowania optymalnego zbioru informacji Kronika danego rocznika będzie dostępna w przekazie internetowym. Redakcja oczekuje na współpracę – komentarze, uwagi oraz uzupelnienia faktograficzne i fotograficzne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czytaj więcej...

Historia Kościoła

Print Friendly, PDF & Email

Czytaj więcej...

Przedstawiamy wersję roboczą - wstępną tekstu publikacji albumu Salezjanów w Dębnie 1946-2016. Zapraszamy do zapoznania się z nim. kliknij TUTAJ(26.02.2016)
ks. Zenon Kapłon SDB

Historia kościoła parafialnego pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie

Kościół wzniesiono w latach 1852-1857 na miejscu XIII - wiecznej świątyni zburzonej całkowicie w 1845 r. Budowlę zaprojektował architekt Fiaminius, wg wzoru z kościoła św. Mateusza w Berlinie, w tzw. stylu Rundbogen - łuków kolistych. Jest to świątynia 3-nawowa, monumentalna, z wysoka wieża od strony wschodniej, apsyda od strony zachodniej i ciągi kaplic od strony południowej; zbudowana z cegły czerwonej i klinkierowej, na fundamentach kamiennych; korpus nawowy 2-kondygnacyjny,bryła wyraźnie podzielona na 3 nawy, z osobnym dachem nad każda nawa.

Czytaj więcej...

Instrukcja w sprawie fotografowania i filmowania

Print Friendly, PDF & Email

Czytaj więcej...Instrukcja w sprawie fotografowania i filmowania celebracji liturgicznych w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Kierując się troską o właściwy i godny przebieg celebracji liturgicznych oraz dostrzegając potrzebę udokumentowania niektórych ważnych wydarzeń w życiu sakramentalnym wiernych i wspólnoty parafialnej, ustanawiam następujące normy dotyczące fotografowania i filmowania celebracji liturgicznych, obowiązujące w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej:

1. Proboszcz lub rektor kościoła „obowiązany jest czuwać, aby funkcje liturgiczne były godziwie sprawowane i by nie działo się nic, co nie przystoi świętości miejsca oraz poszanowaniu domu Bożego” (por. kan. 562 Kodeksu Prawa Kanonicznego), dlatego są oni odpowiedzialni za przestrzeganie zasad dotyczących fotografowania lub filmowania czynności liturgicznych. W związku z tym, proboszcz lub rektor kościoła, są zobowiązani przed większymi uroczystościami pouczyć zainteresowane osoby o zasadach korzystania z aparatów fotograficznych i kamer video w kościołach.
Czytaj więcej...

Liturgia dnia

Print Friendly, PDF & Email
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://www.niedziela.pl/out/liturgia_out.jpg
There was a problem loading image http://www.niedziela.pl/out/liturgia_out.jpg

 

Kalendarz liturgiczny "Niedzieli"

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytania mszalne Kościoła rzymskokatolickiego na dzisiejszy dzień roku liturgicznego. Pełen tekst czytań wraz z siglami, komentarz, głos Ojców Kościoła, pomocne homiletyczne, modlitwa brewiarzowa, przypomnienia i intencje Apostolstwa Modlitwy na dany dzień. Wartościowa pomoc.

 

Czytaj więcej...

Kościoły Filialne

Print Friendly, PDF & Email

Kościoły filialne w Parafii

- Barnówko

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Zbudowany w I połowie XX w jako kaplica grzebalna, kościół został poświęcony w 1967.
Odpust w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

foto: ks. Jacek Jaszewski SDB


- Mostno

Kościół filialny pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Mostnie, gromadzą się w nim wierni  z miejscowości Mostno, Więcław i Łazy. Na zdjęciach widok  z zewnątrz, wnętrza, salki oraz zakrystii. Kościół wzniesiony w latach 1986-88, poświęcony 24 maja 1988 r.
Odpust: 24 maja.

foto: ks. Jacek Jaszewski SDB

- Oborzany

Kościół pw. Podwyższenia Świętego Krzyża

Zbudowany w XII-XIII wieku  z kamieni polnych, miał charakter budowli obronnej. W 1712 r. dobudowano wieżę do bryły Kościoła. Z pierwotnych wyposażeń nie pozostało nic. Ozdobą świątyni był ołtarz skrzydłowy z 1562 r. z malowidłami Lucasa Cranacha Młodszego, namalowany dla margrabiny Katarzyny Brunszwickiej. Ołtarz drogą wymiany za dzwony w XIX w. trafił do Oborzan. Po II wojnie światowej był mocno podniszczony i został zdemontowany, po kilkudziesięciu latach przekazano ołtarza do konserwacji, gdzie znajduje się do dziś.
Pierwsze wzmianka o istnieniu parafii w Oborzanach pochodzi z 1300 r., gdzie proboszczem był Herman (przełożony klasztoru w Myśliborzu). Od XVII w. wieś i kościół należał do parafii ewangelickiej w Dębnie.
Od 1946 roku jest filią Rzymsko-Katolickiej Parafii pw. Piotra i Pawła w Dębnie.
Odpust: 14 września

Foto: Szymon Łokietek

Rozkład Mszy świętych w powyższych świątyniach.

Liturgia dnia

Kliknij i czytaj

Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Ap. Piotra i Pawła

Pl. Konstytucji 3 Maja 2

74-400 Dębno
woj. Zachodniopomorskie, Polska
Telefon: 95 760-27-16
http://www.debno.salezjanie.pl
debno@salezjanie.pl
Konto Parafii: GBS Barlinek o/Dębno

80-8355-0009-0046-8578-2000-0001

Odwiedziło nas

362920
DzisiajDzisiaj17
WczorajWczoraj180
W tym tygodniuW tym tygodniu794
W tym miesiącuW tym miesiącu3702
OgółemOgółem362920